January 18, 2022

Conte hedh sytë nga Juventus, kërkon transferimin e lojtarit

Shpërndaje lajmin

Kulusevski është një nga talentët më të mirë që Juventus ka.

Fatkeqsishtë , suedezi nuk ka patur shumë hapsira duke u aktivizuar si titullar vetëm 2 herë nga 15 ndeshje të luajtura. Së fundmi interes për lojtarin ka shfaqur Arsenali por ende ndonjë ofertë zyrtare nuk ka ardhur prej tyre .

Ndërkoh një tjetër ekip anglez po interesohet për të dhe është Tottenhami i Contes. Conte i ka kërkuar Paraticit të kërkojë informacion më të detajuar për lojtarin edhe pse shifrën startuese Juventus ia ka vendosur me 35 milion euro.

Deri më tani ka një sfidë midis dy ekipeve angleze për shërbimet e suedezit./h.ll/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *