October 28, 2021

Covid-19 në Shqipëri: Vetëm një pacient i shtruar në spital

Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë është regjistruar vetëm një rast me Covid-19 dhe asnjë vdekje.

Gjithashtu, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar 8 pacientë të tjerë, ndërsa në spital po merr trajtim të specializuar vetëm një pacient.

Raste aktive në të gjithë vendin janë gjithësej 56, ku shumica janë në qarkun e Tiranës.  Në tre qarqe, Korçë, Gjirokastër dhe Kukës nuk ka asnjë rast aktiv.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          24

Shkodër       12

Durrës           5

Elbasan        5

Lezhë           4

Berat             3

Dibër             1

Fier              1

Vlorë             1

/albeu.com


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *