Çunat e parlamentit fluturojnë drejt Londrës

Shpërndaje lajmin

Dy ditë pas seancës plenare të parlamentit disa prej deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë kanë nisur pushimet. Halit Valteri që tashmë ka “rilindur” duke u bërë pjesë e PS-së së bashku me Klajdi Qamën dhe Ylli Shehun kanë postuar një foto teksa nisen me avion për në Londër.

Tre deputetët që në Kuvend u futën nga listat e PD-LSI-së duket se janë lodhur nga opozita që i kanë bërë qeverisë duke nisur pushimet para mbylljes së sesionit parlamentar, ndërsa kanë vrapuar të shijojnë privilegjet në ditët e fundit të mandatit.

 

d.b/Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *