Cyrih Openair anulohen për shkak të stuhisë, katër të lënduar

0
Shpërndaje lajmin

Për shkak të stuhisë, koncerti Zurich Openair u ndërpre e më pas u anulua mbrëmjen e së premtes.
Pjesëmarrësit e festivalit janë evakuuar, e katër mbetën të plagosur.
Reklamat në ekranet e mëdha pranë skenave u kërkuan pjesëmarrësve të largoheshin nga daljet emergjente për shkak të erës së fortë.
Reperi i njohur gjerman “Apache 207” duhet të ishte shfaqur nga ora 20:20. Ylli DJ Calvin Harris gjithashtu do të kishte performuar më vonë në mbrëmje.
Ndërkohë, mesa duket kishte shumë pasiguri dhe konfuzion mes të pranishmëve në festival.
“Ne nuk e dimë se çfarë po ndodh, kjo do të thotë që duhet të dalim, megjithëse në fakt duket se stuhia do të kalojë së shpejti,” raportoi një pjesëmarrës për Blick.
Ndërkohëë, organizatorët e festivalit thanë në një deklaratë herët të premten se do të rimbursojnë pjesëmarrësit.
“Në mënyrë që frekuentuesit e festivalit të mund të përfitojnë ende nga një ditë e plotë e festivalit të enjten më 24 gusht, ata kanë mundësinë të shlyejnë biletën e tyre të premten ose të shtunën. Për këtë ju mund ta tregoni lehtësisht biletën tuaj nga e enjtja (24 gusht) një herë në hyrje”, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *