Dalin pamjet nga takimi në Bruksel, Kurti e Vuçiq përballë njëri-tjetrit

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar për në Bruksel për të zhvilluar takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, i ndërmjetësuar nga Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, dhe me Emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, përcjell albinfo.ch.
Ky takim po zhvillohet për gjetjen e një zgjidhjeje për qytetarët që vazhdojnë t’i mbajnë në automjetet e tyre targat ilegale.
Pas shpërndarjes së fletë-qortimeve, faza e dytë e vendimit të Qeverisë ishte parapa gjobitja që ka pasur të nisë më 21 nëntor, por vendimi është shtyrë për një ditë – duke i dhënë mundësi zhvillimeve në Bruksel.
 
Pamje:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *