Darka në Bruksel, Rama ndan foton me Josep Borrell

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku do të zhvillohet një takim mes liderëve të Ballkanit Perëndimor.
Rama ka publikuar një foto në faqen e tij në Facebook me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane. Në foto shihen se takohen përzemërsisht.
“Me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv.Presidentin e Komisionit Europian🇦🇱”, shkrun Rama.

Lexo edhe: Zykaj zbardh deklaratën e Borrell para takimit me liderët e Ballkanit
Gazetarja e ABC në Bruksel, Eriza Zykaj ka zbardhur deklaratën e përfaqësuesit të larë të BE, Josep Borell para darkës. Ajo tha se ky format është për të inicuar fillimisht nga ish përfaqësuesja a lartë e politikës së jashtme dhe të sigurisë, Catherine Ashton dhe kjo darkë pune zhvillohet në këtë vijueshmëri, por në një kontekst krejt të ndryshëm se ai i mëparëshmi: agresioni rus në Ukrainë. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *