Dashuria dhe puna/ Parashikimi i Paolo Fox për ditën e sotme

Share

Dashi

Pavarësisht kësaj Hëne disonante, shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim të mirë. Keni shumë vendosmëri dhe dëshirë të rishfaqeni dhe disa situata të pakëndshme së shpejti do të braktisen. Në një nivel profesional, dyshimet mbeten : shumë punë janë me kohë të pjesshme dhe disa Dashit madje kanë nevojë për të zgjidhur probleme të rëndësishme. Nga kjo pikëpamje, megjithatë, 2021 do t’ju sjellë lajme pozitive!

Demi

Edhe pse jeni shumë xheloz dhe posesiv, tani duhet të përpiqeni të shmangni vëzhgimin e realitetit në një mënyrë shumë të vështirë, kërkuese ose të përafërt , sepse ndonjëherë duke folur ju gjithashtu mund të zgjidhni një problem.Kjo fundjavë që vjen mund të sjellë disa dyshime për çiftet që kanë kaluar një krizë. Gjithashtu, është koha të mendojmë për të lënë diçka mënjanë.

Binjakët

Edhe pse shumë prej jush ndiejnë nevojën për të filluar një rrugë të re, mos mendoni se keni humbur diçka : jeta shpesh ofron ndryshime përpara mbylljes. Kjo është pikërisht ajo që mund të ju ndodhë në këtë periudhë dhe veçanërisht deri në pranverë. Këtë herë, megjithatë, ju vendosni rregullat e lojës dhe mbani frenat.

Gaforrja

Emocionalisht, nuk ndiheni shumë rehat, por jeni të vendosur të luftoni dhe të fitoni. Kjo ditë gjithashtu mund të shkaktojë disa shqetësime në mëngjes, por në përgjithësi shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim pozitiv. Në fakt po përjetoni një situatë me përparësi të madhe, e cila gjithashtu do të jetë aktive gjatë javëve të ardhshme.

Dashuria në fund të muajit mund të jetë përsëri protagoniste . Ju nuk duhet të mendoni për të kaluarën: nëse ka pasur një mbyllje në ditët e fundit, ndoshta kjo është për shkak se keni kuptuar se keni dhënë shumë në këmbim të pak.

Luani

Sot duhet ta bëni të qartë se çfarë nuk shkon . Mes sot dhe nesër mund të përjetoni momente të trazimit të fortë ose në përgjithësi të zemëroheni sepse ata janë viktima të padrejtësive dhe ligësisë. Këshilla për ju është të jeni të kujdesshëm në miqësi dhe në dashuri : një person mund të mos jetë besnik ndaj jush ose ndoshta është dikush që po ju “sulmon” zemrën. Ju duhet të kontrolloni ngushtësinë e marrëdhënieve të caktuara.

Virgjëresha

Faza e organizimit që po përjetoni tani mund të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen . Dita e sotme është shumë interesante në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit ende të vlefshme. Dje keni pasur orë pozitive dhe kjo e enjte mund t’ju japë diçka më shumë: dilni përpara ! Ne po jetojmë në një periudhë të pasigurt, por nëse projektet tuaja janë cilësore dhe nëse keni një rezyme të mirë, mund të jeni të kënaqur. Dashuria mund të jetë përsëri e rëndësishme që nga dita e 21-të .

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox ju shtypeni nga një mijë mendime dhe keni nevojë për vëmendjen e të tjerëve . Shumë herë ju kërkoni këshilla nga ata që ju rrethojnë, sepse ju pëlqen të dëgjoni propozime të mira dhe sepse dëshironi të ndiheni rehatuar. Ju duhet të besoni më shumë në veten tuaj. Muajt ​​e fundit mund të kenë krijuar vështirësi në punë dhe në çifte, por nga mesi i dhjetorit shumë tensione mund të kapërcehen. Këshilla për tani është të mos vendosni shumë mish në zjarr.

Akrepi

Në këtë moment ju mendoni se ka shumë nevojë për të rimarrë emocionet e humbura në të kaluarën . Pavarësisht guximit të madh që tregoni kur zemëroheni dhe kur bëheni veçanërisht agresivë, ju jeni njerëz shumë të brishtë dhe shpesh ngrini zërin për të fshehur këtë brishtësi. Ju jeni shumë të mirë dhe të gatshëm për të dhënë gjithçka. Kur në jetë keni marrë mashtrime, atëherë jeni mbyllur në vetvete. Prandaj, këshilla drejtuar atyre që nuk besojnë në dashuri është të mos humbin shpresën sepse Venusi do t’ju ndihmojë.

Shigjetari

Ju jeni në revoltë kundër vetvetes , ndoshta sepse mendoni se jeni bllokuar sepse gjithçka që filloi në pjesën e parë të vitit nuk shkoi mirë. Por 2021 do të të favorizojë. Falë disa planetëve në krah, do të jetë e vështirë të mos gjeni shpirtin e aventurës që ju veçon. Dite interesante.

Bricjapi

Kur i nënshtroheni disa privimeve, bëheni të zhytur në mendime, por kjo e enjte do t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje . Fatkeqësisht në këtë 2020 nuk ka shumë siguri, por në të gjitha mund të jetoni edhe me disa gjëra, sepse jeni njerëz veçanërisht të vëmendshëm. Disa nuk janë në gjendje të jetojnë ekonomikisht ose të bëjnë zgjedhje private, ndërsa ju gjithashtu mund ta bëni këtë sepse keni një qëndrueshmëri të shkëlqyeshme themelore. Nuk është rastësi që shumë vijnë për t’ju kërkuar këshilla!

Ujori

Kjo fundjavë ju sheh shumë të hapur për dashuri dhe këto ditë mund të jeni gjithashtu shumë të hapur për takime të reja. Gjëja e rëndësishme për ju është se marrëdhënia nuk është private, por që ju jep vlerë të shtuar si projekte që do të ndahen. Nëse e gjeni veten pranë një personi tepër problematik, i cili kufizon çdo veprim ose ide tuaj, ekziston rreziku që nga dita e 21-të të vendosni gjithçka përsëri në lojë.

Peshqit

Kjo fundjavë e ardhshme është shumë e rëndësishme për ju . Nëse ka pasur një pushim të madh në një marrëdhënie ose jeni me një person të largët që e doni, por që duket i shpërqendruar, diçka mund të rikuperohet . Në frakturat e pariparueshme, ne duhet të reflektojmë për atë që ka ndodhur, por gjithashtu të shikojmë drejt mundësive të reja që mund të jenë të rëndësishme në dhjetor.Fundi i Nëntorit ndihmon një rikuperim psikologjik, por ka pasur momente shqetësimi të rëndë në javët e fundit që duhet të përpiqeni t’i kapërceni vetë./ CNA.al


Share

Komente