Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

0
Shpërndaje lajmin

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në Euronews Albanian.
Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, u largua nga emisioni pasi qëndrimin që ka mbajtur Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë në lidhje me këto çështje.
Pjesë nga debati:
Jorgo Xhomaka: Dalloj një nacionalizëm të egër ndaj minoritetit grek dhe nuk mund ta pranojë atë. Kush ka frikë  nga minoriteti grek dhe pse Bido shtrembëron fjal♪7t. Nuk dua të marrë më pjesë në bisedë. Faleminderit shumë. Nuk i pranoj nacionalizmat.
Ardit Bido: Smë akuzon njeri për nacionalizëm. Xhomaka nuk di të bëjë ndarjen mes të përgjithshmes dhe specifikes.
LEXONI GJITHASHTU: 

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..
Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *