Demiral hyn në histori me autogolin kundër Italisë (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Mbrojtësi i Kombëtares së Turqisë Merih Demiral hyrë histori në Kampionatin Evropian Euro 2020, ku për herë të parë në një ndeshje hapëse të kësaj gare, goli i parë është autogol.

Demiral e zhbllokoi i pari rezultatin në stadiumin “Olimpico”, duke shënuar gol në portën e tij në minutën e 53’, duke i dhënë avantazhin Italisë, ku më pas skuadra e Mancinit shënoi dhe dy gola të tjerë me Immobile dhe Insigne. /albeu.com/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *