Demonstrata e madhe kundër rritjes së çmimeve do të zhvillohet nesër në Bernë

0
Shpërndaje lajmin

Sindikatat, partitë politike dhe shoqatat e ndryshme po organizojnë një tubim masiv në Bernë të shtunën, për të demonstruar kundër qirave më të larta dhe primeve të kujdesit shëndetësor, si dhe fuqisë blerëse dhe pagave më të ulëta që nuk po rriten për të kompensuar inflacionin, përcjell albinfo.ch.
Trenat specialë janë marrë me qira nga organizatorët për të sjellë demonstrues nga të gjitha pjesët e Zvicrës në Bernë.

Nur noch zweimal schlafen, dann ab zur grossen #Lohndemo
Alle Gewerkschafter:innen, Kolleg:innen, Familien sind herzlich willlkommen! Es fahren Sonderzüge, Besammlung ist 13:30 auf der Schützenmatte Bern beim gelben Transpi.
Preise rauf? Löhne rauf pic.twitter.com/WKRLypVyfV
— VPOD Schweiz / SSP Suisse (@VPOD_Schweiz) September 14, 2023

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *