Deputetët lënë makinat 20 mijë-60 mijë euroshe, me këmbë drejt Parlamentit

Shpërndaje lajmin

Këtë të enjte ministrat dhe deputetët i kishin lënë makinat luksoze për të ardhur me këmbë drejt Parlamentit.
Euronews Albania bëri një vëzhgim të markave të makinave me të cilat lëvizin deputetët.
Automjetet që përdorin ligjvënësit shqiptarë janë të viteve të fundit dhe variojnë nga 20 deri në 60 mijë euro.
Për naftën e tyre e tyre paguajnë taksapaguesit shqiptarë. Çdo muaj 420 mijë euro shkojnë vetëm për naftën e deputetëve.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Sa e rëndësishme është nafta ruse dhe çfarë rekordi mund të kapin çmimet?
Bie çmimi i naftës në bursë më 3%, reflektohet në karburantet Shqiptare
The post Deputetët lënë makinat 20 mijë-60 mijë euroshe, me këmbë drejt Parlamentit first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.