January 19, 2022

Dëshmia prekëse e oficerit të policisë që i shpëtoi jetën djalit 4-vjeçar: Ai më kapi dorën…

Shpërndaje lajmin

Oficeri i policisë Konstantinos Samaras ka folur i emocionuar për shpëtimin e një djali 4-vjeçar në Paleo Faliro.

“Asnjëherë nuk kam provuar atë që kam ndjerë atëherë të jetën time. Ishte e vështirë ta shpëtonim fëmijën. Ai më dha dorën. Ishte e pabesueshme ajo që përjetuam ”, shprehet ai i emocionuar.

Gjithçka nisi të martën e shenjtë në mëngjes kur djali i vogël humbi ndjenjat dhe nëna e tij thirri një ambulancë. Kur ekipi mbërriti në vendin e ngjarjes i mituri nuk dha shenja jete. Derisa erdhi ambulanca oficeri nisi t’i masazhonte zemrën që vazhdonte të kishte puls të dobët.

Brenda pak minutash ai nisi të reagonte dhe pasi u dërgua në spital u mor nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve. /Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *