November 29, 2021

Dhjetë të vdekur dhe 156 raste raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje lajmin

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonie Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.309 testime, ndërsa 156 raste kanë rezultuar pozitiv.

Sipas MSH, në orët e fundit kanë ndërruar jetë dhjetë pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 326 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 206.233, prej të cilëve 191.132 janë shëruar, ndërsa 7.242 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (8 nëntor) është 7.859.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *