Dilema paszgjedhore e Macron

Shpërndaje lajmin

Presidenti francez Emmanuel Macron, i rizgjedhur me 58% të votave, mori 85% të votave të parizienëve dhe tre të katërtat e votave të Seine-Saint-Denis, një zonë e klasës punëtore në periferi të kryeqytetit ku 30% e popullsisë është e lindur jashtë vendit. Por në distriktin Somme, ku Macron u rrit, sfiduesja e tij e ekstremit […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.