October 9, 2021

Dita e Presidentit, Osmani nderon Rugovën

Shpërndaje lajmin

Më 24 maj, në Ditën e Presidentit, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të ketë një sërë aktivitetesh.

Ajo, së bashku me ish-presidentët Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga, do të vendosin lule te shtatorja e Ibrahim Rugovës në orën 09:00.

Ndërsa, në orën 11:00 Osmani do të marrë pjesë në hapjen solemne të “Javës së Bibliotekës”. Në orën 13:00 Osmani, së bashku me ish-presidentët Sejdiu, Pacolli dhe Jahjaga do të vizitojnë Muzeun “Shtëpia e Pavarësisë së Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova”.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *