Djathi i famshëm Gruyère i Zvicrës po vazhdon të bëjë lajme

0
Shpërndaje lajmin

Më parë ka ngjallur polemika pasi një gjykatë amerikane vendosi në janar të këtij viti se ky djathë nuk duhet të prodhohet në Gruyère – apo edhe në Zvicër, për këtë çështje u bë shumë “zhurmë”, përcjell albinfo.ch.
Ky ishte lajm jo i mirë dhe një shuplakë tjetër vjen nga vetë Zvicra: Michael Spycher, një prodhues nga Sumiswald, një fshat në Emmental – një tjetër nga rajonet e famshme të prodhimit të djathit të Zvicrës – u dha kohët e fundit medaljen e artë në një konkurs ndërkombëtar për prodhimin e djathit më të mirë.
Megjithëse kjo përzierje rajonale mund të mos u pëlqejë prodhuesve të Gruyère, Spycher tha në mbrojtjen e tij se një duzinë kompanie e Emmental po bëjnë djathin Gruyère, edhe pse është një markë e mbrojtur tregtare (AOP) në Zvicër. /Albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *