Djokovic fiton Wimbledon për herë të katërt radhazi

Shpërndaje lajmin

Tenisti serb, Novak Djokovic triumfoi në Wimbledon, duke mundur në finalen e madhe australianin, Nik Kirios. 
Ai ka arritur të fitojë titullin e katërt radhazi në Wimbledon dhe “Grand Slam” e 21 të karrierës së tij.
Djokovic u shpall fitues i finales me rezultatin 3-1, pas një ndeshje mbresëlënëse ndaj Nik Kirgios.
Gjithçka erdhi me përmbysje, pasi australiani Kirgios fitoi setin e parë 4-6. Më pas Djokovic fitoi setet e tjera respektivisht 6-3, 6-4 dhe 7-6.
LEXONI GJITHASHTU

Djokovic në finalen e Wimbledon përballë australianit Kyrgios
Akuzat për mashtrim, Blatter dhe Platini shpallen të pafajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.