Do ta pëlqejmë të gjithë, zbulohet ndryshimi i rëndësishëm në iPhone 14

Shpërndaje lajmin

Apple sapo ka lëshuar një iPhone të ri por thashethemet për versionin e arshshëm që do të dalë në vjeshtë, tashmë janë përhapur. Ekspertët kanë zbuluar se modelet e iPhone 14 do të kenë një kamerë më të madhe 48 megapikselë.
iPhone 14 Pro dhe Pro Max do të kenë një kamerë katrore në pjesën e pasme me përmasa 1,44 inç me 1,5 inç (36,73 mm me 38,21 mm) – pak më e madhe se në iPhone 13 Pro dhe Pro Max. Specifikimet u ndanë nga eksperti Max Weinbach.

14 Pro and 14 Pro Max pic.twitter.com/39TMqVTFVc
— Max Weinbach (@MaxWinebach) March 22, 2022

Gjithashtu dhe lentet e kamerës do të jenë më të mëdha nga jashtë me 0,16 inç (4,17 mm) si në iPhone 14 Pro ashtu edhe në iPhone 14 Pro Max krahasuar me 0,14 inç (3,6 mm) në modelet e iPhone 13. /
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.