“Do të punoj 100%”, Klopp tregon se çfarë do të ndodhë për të pas largimit nga Liverpooli

0
Shpërndaje lajmin

Jurgen Klopp do të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ndeshja lamtumirëse e trajnerit do të jetë përballja kundër Wolves këtë të diel.
Gjermani vendosi të ndahej me klubin anglez në fund të këtij sezoni pasi ndjeu se po i mbaronte energjia. Në një intervistë me The Anfield Wrap, ai tregoi se çfarë planifikon të bëjë më pas.
“Kështu është, nuk është aspak problem, është jeta ime”, ka thënë fillimisht Klopp, pasi përmendi se ai ka punuar “26/7” pa ndërprerje në 23 vitet e fundit në Mainz, Dortmund dhe Liverpool.
“Por nuk mund të jetë gjithçka në jetë. Patjetër do pushoj. Udhëtoj, relaksohem, takojë miq… Shoh miq me orë të tëra, vijnë këtu, shohin një lojë dhe nuk dua të flas me ta sepse duan të flasin për futbollin dhe unë shkoj në shtrat”.
“Të kthehesh, të shikosh ndeshje, të kujdesesh ende, të hipësh në gishta dhe të jesh në anën tjetër të saj – në tribuna nëse është e mundur, ose të ulesh përballë televizionit dhe thjesht të shkosh i egër në dhomën e ndenjes – pse jo?”.
“Duhet ta shoh, duhet ta shikoj. Nuk mund ta bëj derisa të mbush 70 vjeç – e di që është një ndryshim i madh nga tani në atë kohë. Pjesa tjetër e jetës – pse duhet filloni kur të jeni 70 vjeç?”.
“Unë do të gjeja një klub nëse dua, por thjesht nuk jam në dispozicion, thjesht jam jashtë. Dhe pastaj do të shohim se sa kohë do të zgjasë. Dhe do të punoj, do të bëj diçka 100%. Kjo gjë që e kuptoj më së shumti është futbolli, por ndoshta ka diçka tjetër përveç se të bëj pikërisht atë që bëj tani”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *