Donis Avdijaj shënon dy gola në kampionatin austriak

0
Shpërndaje lajmin

Sulmuesi shqiptar, Dionis Avdijaj, po kalon një formë mjaft të mirë te skuadra e Hartberg në elitën e futbollit austriak. Të dielën që shkoi, Avdiaj realizoi dy gola në duelin ndaj “Austria Wien”, duke i dhuruar 3 pikë skuadrës së tij.
Me këta dy gola 27-vjeçari u ngjit në kuotën e tre golave kampionatin austriak.
“Jam shumë i lumtur për lojeën dhe shënimin e dy golave. Për dy lojë të shënosh tri gola, është kënaqësi për mua. Këtu jam në vendin e duhur dhe shpresoj që të sjellim sa më shumë suksese për ekipin”, ka thënë Avdiaj për sky sport Austria, përcjell albinfo.at
Reprezentuesi i Kosovës duket se kampionatin në Austri e ka nisur më “këmbë të mbarë”  te skuadra Hartberg pas përvojës jo shumë të gjatë të FC Zürch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *