DRRIDHET BOTA E FUTBOLLIT! Interi dhe Arsenali po bëjnë shkëmbimin e vitit

Share

Në merkaton e janarit, Christian Eriksen u transferua tek skuadra e Interit nga Tottenham. Mesfushori danez nuk arriti të binde dhe për këtë arsye do të largohet nga ekipi italian. Sipas asaj që raporton “Il Corriere dello Sport”, Inter thuhet se po planifikon të përfshijë Eriksen në një marrëveshje shkëmbimi me futbollistin e Arsenal, Granit Xhaka.

genimg
genimg
genimg
genimg

Inter arsenal
Xhaka po përjeton një situatë të vështirë te Arsenal. Ardhja e Thomas Partey dhe kthimi i Mohamed Elneny bëri që mesfushori me origjinë shqiptare të kishte më pak minuta në këmbë. Interi ishte shumë i interesuar edhe për Aubameyang por ky i dyti si duket pas vazhdimit të kontratës do të vazhdon të jetë lojtar i Arsenalit


Share

Komente