Dy vdekje nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Shpërndaje lajmin

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë kryer 1192 analiza dhe janë regjistruar 48 raste të reja me KOVID-19, dy të vdekur dhe 253 të shëruar, njofton Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut.
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2 persona të vdekur: Struga (64) dhe Prilep (63), të gjithë personat kanë ndërruar jetë në spital. Komorbiditete janë raportuar në të dy vdekjet.
Numri i rasteve aktive është 1834./

Leave a Reply

Your email address will not be published.