Dyseldorf: Tre të vdekur dhe disa të lënduar, pasi një zjarr shpërtheu në një “kioskë”

0
Shpërndaje lajmin

Raportohet se në mes të natës, një “kioskë” e integruar brenda një ndërtese apartamentesh në Dyseldorf shpërtheu në flakë, përcjell albinfo.ch.
Si pasojë, siç raportojnë mediat gjermane, tre persona kanë gjetur vdekjen dhe janë lënduar disa të tjerë – dy prej të cilëve të lënduar rëndë.
Autoritetet kanë njoftuar se shkaku i zjarrit, i cili përfshiu “kioskën”, ende nuk dihet.
Me të mbërritur në vendngjarje rreth orës 2:30 të mëngjesit, reaguesit e parë kanë ofruar ndihmë mjekësore për gjithsej 16 persona dhe i kanë transportuar në spital.
Të alarmuar, thuhet se njerëzit thërrisnin për ndihmë ndërsa qëndronin në ballkone.
Pavarësisht shuarjes me sukses të zjarrit, ndërtesa ende po monitorohet për çdo rrezik të mundshëm të sigurisë.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *