E bujshme nga Spanja, Juventus synon Griezmann në rast lamtumire të CR7 (FOTO LAJM)

Share

Griezmann po, Griezmann jo. Juventus shikon me interes tregun e transferimeve dhe është i kujdesshëm në rastin e lamtumirës së Cristiano Ronaldos, shkruan Albeu.com.

Fati i sezonit të Juventusit mund të vendoset që të Dielën në mbrëmje  ku mund të sigurojë Champions League ose Europa League.

Me vendosjen në pritje, bianconerët do të vendosin për të ardhmen e projektit teknik (Pirlo, natyrisht), por edhe të skuadrës. Kush do të qëndrojë dhe kush do të dëshirojë të shkojë për të kërkuar lavdi diku tjetër.

I pari në listë është, si gjithmonë Cristiano Ronaldo, i cili mund t’i japë lamtumirë Torinos në rast moskualifikimi. Për këtë arsye, sipas gazetës sportive katalanase “Sport”, Juve i ka vënë sytë Antoine Griezmann.

Operacioni nuk do të ishte i lehtë. Në këto sezone ai sigurisht nuk ka treguar vlerën e tij të madhe.

Griezmann, i cili ka një kontratë që skadon në 2024, me siguri do të ishte një goditje, duke pasur parasysh moshën e tij të re dhe cilësitë e shkëlqyera të treguara. Por, të mos luash në Champions League nuk do të ishte një kartë biznesi e mirë. /albeu.com/

Komento

Recent Posts

 • a1Instant
 • Aktualitet
 • Ivica Daçiç
 • Nenad Çanak

Politikani serb: Kosova është e pavarur, Daçiç duhet të arrestohet

1 hour ago
 • Jeta në Zvicër
 • Koronavirusi: çast pas çasti
 • lajme

Zvicër: Bie numri i rasteve dhe të shtruarve në spital

1 hour ago
 • a1Instant
 • broja
 • festa
 • Kombëtarja
 • komentatori shqiptar
 • Sport

EMOCIONUESE/ Si kurrë më parë, shikoni si e feston golin e Brojës komentatori shqiptar

3 hours ago