E fundit: Zbrapset Rusia pas bisedimeve, tërhiqet ushtarakisht nga Kievi dhe Chernigivi

Shpërndaje lajmin

Zëvendësministri i Mbrojtes së Rusisë, në një konferencë me gazetarë ka njoftuar se Moska ka vendosur që rrënjësisht të zbrapset nga aktiviteti i saj ushtarak në drejtim të Kievit dhe Chernigivit.
Kjo sipas, tij, në mënyrë që “të rritet besimi indërsjelltë për negociatat e ardhshme për t’u pajtuar dhe për të nënshkruar një marrëveshje të paqes me Ukrainën”.
Ky veprim vie pas negociatave Ukrainë-Rusi në Stamboll.

Leave a Reply

Your email address will not be published.