E masakroi me thikë e u vetëvar, 61-vjeçari në Roskovec kishte pasur konflikte pronësie me nusen

0
Shpërndaje lajmin

Xhevair Hoxha nuk e pranoi kurrë bashkëjetesën e të birit, Fatjonit me Merushe Hazizin. Prej tre vjetësh ata kishin debate të vazhdueshme deri sa sot 61-vjeçari e masakroi me thikë 30-vjeçaren në tualetin e banesën e tyre në fshatin Vidhisht të Roskovecit.
Pasi kreu krimin u vetëvar në një pemë që ndodhet në pjesën e pasme të shtëpisë.

“Kjo është një tjetër ngjarje e paralajmëruar ku këtë herë policia ka pranuar kërkesën për urdhër mbrojtjeje nga 61-vjeçari ndaj të birit, por gjykata e ka rrëzuar atë.”
Duke mos përballuar dot sherret Fatjoni me Merushen për dy vjet jetuan me qira në Fier. Por disa javë më parë u kthyen në fshat. Mes tyre dhe Xhevairit kishte nisur një tjetër konflikt ai për pronësinë e shtëpinë. Këtë e pohon dhe bashkëshortja e autorit të krimit, e cila po pastron gjurmët e gjakut.
 “Ajo i thoshte ik se nuk ke shtëpi këtu. Xhevairi e ndërtoi shtëpinë dhe nuk e gëzoi. Edhe nusja e parë prandaj iku e shkreta se djali shkonte me këtë.”
Të afërm dhe fqinj të familjes Hoxha thonë se e nuk e kishin marrë seriozisht Xhevairin kur ju thonte se nëse nusja kthehej në fshat do ta vriste. Ai i kishte thënë djalit gjithmonë që do t’ia vriste nusen, edhe atë dhe do të vetëvarej.
“E dinin që kishin sherre po na e mori mendja që do shkonin deri këtu.”
Para se të njiheshin Merushja dhe Fatjoni kanë qenë të martuar.  30-vjecarja nga martesa e parë ka tre fëmijë që e po e rrit ish burri. Ndërsa Fatjoni një fëmijë kujdestarinë e të cilit e ka marrë ish bashkëshortja. / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *