E rëndë| Sulmohet nga 6 qen 12-vjeçari, dërgohet në spital me plagë të shumta

0
Shpërndaje lajmin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Delvinës mbrëmjen e kësaj të enjteje, ku një fëmijë i mitur është sulmuar nga qentë e rrugës.
Ngjarja ka ndodhur në fshatin, Rusan dhe bëhet me dije se 12-vjeçari me inicialet SH.H., është  sulmuar nga 6 qen të cilët i kanë shkaktuar plagë të rënda.
I mituri është transportuar me urgjencë në Spitalin “Petro Nako” të Sarandës me plagë të shumta në pjesë të ndryshme të trupit dhe hemoragji.
Ai i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale nga ana e mjekëve dhe ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha.
LEXONI GJITHASHTU:

Ditëlindja përfundoi në tragjedi, italianët që vdiqën në Ksamil ktheheshin nga festa
Aksident i rëndë në Sarandë-Ksamil/ Vdesin 2 turistët italianë, plagosen 2 shqiptarë
U futën në përrua për të shpëtuar qenin, gjenden të vdekura dy mikeshat italiane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *