“Edhe durimi e ka një kufi,” Lavrov: Rreziku i një Lufte të Tretë botërore mbetet real

0
Shpërndaje lajmin

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar mbrëmjen e së hënës për rrezikun e një luftë të tretë botërore.
“Vullneti i mirë ka kufijtë e tij. Dhe nëse nuk është reciprok, nuk ndihmon procesin e negociatave,” tha Lavrov për agjencitë ruse të lajmeve.
Megjithatë, ministri rus shtoi se negociatat me Ukrainën vijojnë.
“Por ne vazhdojmë të zhvillojmë negociata me ekipin e deleguar nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, këto kontakte do të vazhdojnë”, tha Lavrov, për të cilin “lufta bërthamore është e papranueshëm.” / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *