Edhe në Gjermani bie bora e parë

Share

photo 1545905191 30ff191ca5c5

Dimri si duket ka ardhur në këtë nëntor në Gjermani. Në shumë pjesë të vendit, banorët kanë parë rrugët e zbardhura mëngjesin e sotëm.

Gjatë orëve të natës dhe në orët e para të mëngjesit të së shtunës, reshjet e borës kanë zbardhur zonat e Saksonisë, Thuringias dhe pjesë të caktuara të Hesses dhe veçmas të Bavarisë. /Albinfo.ch

The post Edhe në Gjermani bie bora e parë appeared first on Albinfo.


Share

Komente