Edhe sot pritje të gjata në pikat kufitare

0
Shpërndaje lajmin

Mërgimtarët ndryshe nga mëngjesi i hershëm, tani janë duke pritur deri në një orë për të hyrë në territorin e Kosovës, nga pikat kufitare tokësore.
Më së shumti pritje ka në pikën kufitare te Dheu i Bardhë, ku kolona është 1000 metra, teksa pritjet janë deri në një orë.
Mëngjesin e sotëm te Dheu i Bardhë kolona është 1 mijë metër dhe për të hyrë ka pritje deri në 1 orë.
Një orë po presin edhe në pikën në Merdarë.Ndërsa gjysmë ore pritje ka edhe të pika në Muçibabë.
Të premten, bashkatdhetarët kanë pritur deri në 7 orë për të hyrë nga Serbia në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *