Ekipi kombëtar i Izraelit niset për Kosovë, sulmohen në aeroportin e tyre (Video)

0
Shpërndaje lajmin

Ekipi kombëtar i Izraelit, raportohet se është sulmuar gjatë rrugës për në Aeroport për të fluturuar drejt Kosovës, përcjell albinfo.ch.
Kosova dhe Izraeli, do të përballen këtë të dielë në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e mbetur kualifikuese për EURO 2024.

Nothing will stop us on our way to Euro 2024 pic.twitter.com/P51OLX6O2i
— ISRAEL FA (@ISRAELFA) November 10, 2023

Federata e Futbollit të Izraelit përmes një video, ka konfirmuar sulmin me raketa nga Gaza.
Megjithatë, Federata e Futbollit e Izraelit, shkruan se “asgjë nuk do të na ndalojë në rrugën tone për në “Euro 2024”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *