EKSKLUZIVE: Një dron bie në lagjen Baír të Mitrovicës

Shpërndaje lajmin

Një dron me një madhësi rreth 2 metrash, pas asnjë shenjë identifikuese ka rënë në oborrin e një shtëpie në lagjen Bair të Mitrovicës.
Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se zona është bllokuar nga Policia e Kosovës dhe demi.nuesit.
Kujtojmë se ditë më parë, në kryeqytetin kroat, në Zagreb, kishte rënë një dron i ngjashem, i cili ishte prodhim sovjetik.
Ndërsa, ministri kroat i Mbrojtjes, Mario Banozhi, pati konfirmuar se mbetjet e një bo.mbe ajrore të përdorur në avionët e prodhimit sovjetik janë gjetur në mbetjet e dronit që u rrëzua në Zagreb.
Klankosova.tv do të ju mbajë të informuar në lidhje me këtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.