Ekskluzive/ ‘Svetlana s’është spiune’, flet miku i ruses të arrestuar për spiunazh

0
Shpërndaje lajmin

Euronews Albania interviston njërin nga shokët e Svetlana Timofoeva, ruses e cila akuzohet për spiunazh.
Mikhail Kurylev ka rrëfyer ekskluzivisht se ai është ngjitur me shtetasen ruse në 2018 në Sevastopol, ndërkohë janë futur bashkë në bunkere të vegjël në atë zonë.
Teksa e cilëson një mike të tij, ai nënvizon se Svetlana Timofoeva nuk është spiune, por e pasionuar pas eksplorimit të zonave.
“Unë dhe Lana njihemi që nga viti 2018. Jemi njohur në rrjetet sociale, njoh edhe ish-të dashurin e saj. Jemi miq. Jo jo ajo nuk është spiune sepse e njoh këtë vajzë edhe prej miqve të mi rusë në Moskë. Unë njoh shumë prej miqëve të saj, të cilët kanë të njëjtin pasion, eksplozimin urban”, tregoi ai.
Sa i përket makinës me të cilën 2 rusët dhe ukrainasi udhëtonin në Shqipëri, Kurylev tha se ky mjet është në pronësi të shtetasit ukrainasit.
“Ajo është makina e ukrainasit, i njohur për eksporimet e tij urbane. Nuk e njihja në fakt ukrainasin në jetën reale, por shokët e mi e njohin”, tregoi ai.
LEXONI GJITHASHTU:

‘Qytetari ynë i pafajshëm’, konsullja e Ukrainës s’lejohet të marrë pjesë në seancë
Lihen në burg 2 rusët dhe ukrainasi të kapur në uzinën e Gramshit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *