October 21, 2021

Eksperti zgjedhor: 62% e të rinjve kanë votuar opozitën

Shpërndaje lajmin

Të ftuar në studion e Abcnews, ekspertët e komunikimit dhe zgjedhjeve kanë treguar lidhur me projeksionet për zgjedhjet që u zhvilluan ditën e sotme.

Sipas tij, nga të dhënat paraprake mendohet se në kutitë e votimit  62% e të rinjve kanë votuar opozitën.

Ndërkohë, mësohet se pjesëmarrja në zgjedhje sipas KQZ është 48.56 për qind.

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *