Ekzekutimi mafioz i shqiptarëve në makinë, dëshmitë e banorëve: Të shtëna të vazhdueshme, pasi mbaruan filluan sërish

0
Shpërndaje lajmin

Atentati mafioz ku mbetën të vrarë 6 persona me kombësi shqiptare ka tronidtur zonën përreth.
Mediet greke bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në zonën e Lucës, në Athinë.
Një banor i zonës ka folur për Newsbomb.gr dhe ka treguar atë që ka parë e dëgjuar.
“Isha në kompjuter kur dëgjova të shtëna të vazhdueshme. E dija se ishte një armë nga tingulli që bëri disa herë dhe pasi mbaruan, i dëgjova përsëri në një kohë të shkurtër. Mendova se kjo është padyshim një armë sepse të hënën nuk bëhet fjalë për pagëzime dasmash. Isha i shqetësuar se ishte lagjja jonë këtu. I kishin mbuluar trupat, erdhi Policia dhe nga sa mora vesh ishin të gjithë të vdekur. U shqetësova sepse dëgjova se ishin të shtëna të shumta dhe i dëgjova. Kur mbërrita këtu, viktimat ishin në makinë”, përshkruan banori i zones.

Si ndodhi ngjarja
Sipas informacioneve të para, pesë prej shqiptarëve janë gjetur të vdekur brenda një makine Ford Focus, ndërsa i gjashti i vdekur ka qenë shoferi, i cili është qëlluar jashtë makinës.

Duket se shoferi ka tentuar të reagojë kur autorët kanë qëlluar makinën, por edhe ai ka rënë i vdekur në pjesën e pasme të mjetit.
Makina e autorëve ishte me targa false shqiptare dhe ata u qëlluan nga një armë e vetme./Albeu.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *