Elezi: Hyseni ka nënshtetësinë shqiptare, s’ka pengesë për emërimin në Shqipëri

Shpërndaje lajmin

Ish-zëvendësdrejtoresha e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Vlora Hyseni, pritet të emërohet drejtoreshë e Shërbimit Informativ të Shtetit (ShISh) shqiptar.
Në lidhje me këtë analisti Bedri Elezi në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se Hyseni nuk do të ketë probleme ligjore në Shqipëri për të qenë në krye të SHISH.
Më tej ai theksoi se Hyseni është i pajisur me nënshtetësi shqiptare dhe  është qytetare e Shqipërisë duke gëzuar të gjithë të drejtat e këtij shtetit.
“Unë mendoj se nuk do të ketë probleme juridike sa i përket çështjes së propozimit të Hysenit sepse në fund të fundit në vendimin e fundit, nuk atakoi në asnjë vend çështja e rrjedhjes së informacione. Siç dihet Vlora Hyseni është pajisur me nënshtetësi shqiptare. Ajo tani është pjesëtare e Republikës së Shqipërisë, ndaj nuk shoh pengesa në këtë aspekt.”- theksoi ai.
LEXONI GJITHASHTU: 

10 të infektuar, situata e Covid-19 në orët e fundit në vendin tonë
Qëlloi me karrige drejt policisë, arrestohet shqiptari. I gjendet kokainë në shtëpi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *