EMRAT/ Kush janë 30 shpërndarësit e drogës që u arrestuan në Durrës

0
Shpërndaje lajmin

Një megaoperacion në shkallë vendi u zhvillua dy ditë më parë. “Tempulli” coi pas hekurave 233 shpërndarës droge në vend dhe shkatërroi 23 grupe kriminale.
Sot janë zbardhur emrat e 30 të arrestuarve në qarkun Durrës si dhe emrat e 11 të tjerëve të shpallur në kërkim.

Astrit Hushi, 56 vjeç, banues në Durrës.
Engjëllushe Prillo, 64 vjeçe, banues në Durrës.
Romeo Skenderi, 44 vjeç, banues në Durrës.
Seit Tasha 35 vjeç, banues në Durrës.
Zamir Koci, 48 vjeç, banues në Durrës.
Erjon Seferi, 33 vjeç, banues në Durrës.
Armand Pasha, 32 vjeç, banues në Durrës.
Demis Fusha, 30 vjeç, banues në Durrës.
Klodjan Osmovi, 41 vjeç, banues në Durrës.
Erion Kasa, 34 vjeç, banues në Durrës.
Dritan Çina, 51 vjeç, banues në Durrës.
Festim Molla, 50 vjeç, banues në Ishëm, Durrës.
Armand Basha, 24 vjeç, banues në Durrës.
Vath Deneku, 28 vjeç, banues në Durrës.
Arben Voci, 53 vjeç, banues në Shijak.
Flogert Voci, 25 vjeç, banues në Shijak.
Dritan Xhura, 53 vjeç, banues në Durrës.
Leonardo Hysenaj, 23 vjeç, banues në Durrës.
Alessandro Bardhi, 18 vjeç, banues në Durrës.
Romario Topi, 28 vjeç, banues në Durrës.
Nurijan Halilaj, 22 vjeç, banues në Durrës.
Mevlan Prifti, 33 vjeç, banues në Durrës.
Saimir Sula., 30 vjeç, banues në Durrës.
Donald Koci, 33 vjeç, banues në Durrës.
Maksimiliano Tata, 27 vjeç, banues në Durrës.
Fabjon Sali, 31 vjeç, banues në Durrës.
Kosta Xhango, 20 vjeç, banues në Tiranë.
Xhelal Muca, 36 vjeç, banues në Durrës.
Dorian Tabaku, 47 vjeç, banues në Durrës.
Andry Bardhi, 22 vjec, banues ne Durres.
Ndërkohë janë shpallur në kërkim 11 shtetasit
Aldo Dhimitri., 33 vjeç, banues në Durrës.
Shpetim Sharra., 39 vjeç, banues në Durrës.
Fatma Strora., 35 vjeçe, banuese në Durrës.
Lulzim Sharra., 28 vjeç, banues në Durrës.
Remzi Peshku., 21 vjeç, banues në Durrës.
Daniel Kaceli., 38 vjeç, banues në Durrës.
Aneo Gashi., 31 vjeç, banues në Durrës.
Mark Bardhi, 24 vjeç, banues në Durrës.
Parisian Lleshaj., 29 vjeç, banues në Durrës.
Aleks Kacani., 24 vjeç, banues në Durrës.
Edmond Baci., 37 vjeç, banues në Durrës.
Kujtojmë se policia njoftoi dy ditë më parë se gjatë operacionit janë sekuestruar:
4.75 kg lëndë narkotike canabis sativa.
240 doza lëndë narkotike krak (kokainë që merret në formë djegieje me bidon ose me llullë) gjithsej 72 gram.
360 doza heroinë gjithsej 180 gram.
340 doza kokainë gjithsej 170 gr.
33 gram lëndë narkotike në formë çokollate
Një armë Berreta 9 mm me 5 fishekë.
Një armë zjarri shotgun me 12 fishekë.
7.2 milionë lekë të vjetra • 2880 euro. • 100 paund
10 automjete.
65 telefona celularë.
2 shkop metalikë.
1 elektrik dore elektroshok.
2 përforcues grushti.
15 peshore elektronike.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *