EMRI/ Qëlloi 18 herë ndaj ish-të dashurës së tij dhe familjes së saj, 10 vite burg për shqiptarin në Itali

Shpërndaje lajmin

Gjykata italiane ka dënuar me 10 vite burgim, shqiptarin 22-vjeçar, i cili qëlloi 18 herë me armë zjarri ndaj ish të dashurës së tij dhe familjarëve të saj.
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesnatën e 10 gushtit të vitit 2021, në rrugën “Kennedy “në qendër të Galipolit, Itali.
Ibrahim Rudin, u shpall fajtor për vrasje të shumëfishtë të mbetur në tentativë, pasi për fat të mirë të plagosurit arritën të mbijetonin, pavarësisht breshërisë së plumbave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *