Enkelejda Olldashi analizon ndarjen e votuesve të PD dhe PS

0
Shpërndaje lajmin

Enkelejda Olldashi pedagoge në Fakultetin e Drejtësisë tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se pamundësia për ta bërë një fletë votimi të pavlefshme është më e madhe mes votuesve të PS se sa të PD.
Sipas saj, është 93 për qind e pamundur që zgjedhësit të shkojnë në zgjedhje edhe të votojnë vetëm për këshillin bashkiak.
“Po shkoi në zgjedhje do shkojë të votojë për kryetarin jo këshillin bashkiak. Po të bëjmë krahasim mes PS dhe PD, pamundësia për të bërë të pavlefshme  votën për kryetar është më e lartë te PS dhe te PD është më e vogël po shkova edhe mund të mos votojë për kryetarin”, tha Olldashi.
 
LEXONI GJITHASHTU:

A do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale? Përgjigjen qytetarët
Ja si ndahen mandatet në Këshillin Bashkiak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *