Enton Abilekaj: “Sekreti” pse Rama nuk e lejon Belerin të bëhet kryetar bashkie

0
Shpërndaje lajmin

Gazetari Enton Abilekaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se kryeministri Edi Rama vazhdimisht ka ndikuar në vendimin e gjykatës lidhur me çështjet Beleri.
Sipas tij, Ramës nuk i intereson që të lejojë Fredi Belerin të betohet si kryetar bashkie në Himarë dhe ky i fundit të mandatojë nënkryetarin sepse nuk është i interesuar që atje të trajtohen pronat sipas ligjit.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *