Erdhi si një djalosh dhe do të largohet si një legjendë, 13 vite më parë Benzema firmosi me Realin

Shpërndaje lajmin

Duke bërë disa paraqitje mbresëlënëse me Lyonin në Francë, emri i tij shkoi deri në veshët e ekipit spanjoll të Real Madrid.
Në verën e vitit 2000, saktësishtë në datën 9 korrik, një djalosh nga Lyoni i Francës del përpara popullit të “Los Blancos”.
Sezoni i tij i parë ishte me 27 ndeshje dhe 8 gola. Sot, ai mbanë në krah shiritin e kapitenit, timonin e Real Madrid dhe madje një nga pretendentët për të fituar Topin e Artë për këtë sezon.
Karim Benzema ka luajtur deri më tani për Real Madrid 605 ndeshje, ku ka shënuar 323 gola dhe ka asistuar 159 herë.
Sezoni që lamë pas ka qenë një nga më të mirët të karrierës së tij./ h.ll/

#TalDíaComoHoy en 2⃣0⃣0⃣1⃣, 𝐁𝐞𝐧𝐳𝐞𝐦𝐚 era presentado como nuevo jugador blanco #UCL | #OTD | @Benzema pic.twitter.com/o39FhfVHhh
— Liga de Campeones (@LigadeCampeones) July 9, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.