November 28, 2021

Erëra të ftohta dhe të forta do të godasin sot pjesë të Zvicrës

Shpërndaje lajmin

Stuhia “Hendrik”, e cila tashmë goditi Zvicrën perëndimore, veçanërisht rajonin Jura, me goditje deri në 130 km në orë, ka lëvizur drejt lindjes në pjesën veriore të vendit, transmeton albinfo.ch.

Stuhia do të vazhdojë trajektoren e saj me erëra të forta, të cilat sidoqoftë duhet të qetësohen deri në fundjavë, sipas parashikimeve të motit.

 

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *