Erion Veliaj: E vetmja gjë që jam dakord me Berishën mes 999 mëkateve

0
Shpërndaje lajmin

Mes 999 mëkateve të Sali Berishës, siç i cilëson kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka diçka për të cilën është dakord me ish-kryeministrin.
Ai tha për “Now me Erla Mëhillin” se një vendim i Berishës, për kalimin me ligj të metrit katror të një faqe pallati, ishte i duhuri dhe vazhdon të ngelet njësoj.
“E kaloi me ligj metrin katror të një faqe pallati dhe e kaloi përpara se të ikte nga pushteti. Shkuan të gjithë reklamuesit dhe të gjithë këta që merren me këtë median outdoor, e çuan në Gjykatë Kushtetuese dhe Sali Berisha ka bërë 999 mëkate, disa dhe të pashlyeshme, por një gjë e ka bërë mirë,” – u shpreh Veliaj.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Çfarë do bëhet me Teatrin Kombëtar? Përgjigjet Veliaj: Është proces i koklavitur
Veliaj përballë premtimit të 2015-tës për ndërtimet: Ja çfarë thotë pas 8 viteve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *