Erion Veliaj: Nesër kryeministri do t’i drejtohet shqiptarëve për akuzat e Bashës

Share

Erion Veliaj ka reaguar rreth deklaratës së Bashës dhe ka njoftuar se Rama nesër do del me deklaratë për media, shkruan Lajme.al

Postimi i plotë:

“Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon drejtëpërdrejtë integritetin moral e profesional të mjekëve të vijës së zjarrit dhe nxit dhunë ndaj tyre, Kryeministri Edi Rama do t’u drejtohet nesër shqiptarëve me një mesazh të drejtëpërdrejtë, sepse këtu është shkuar shumë shumë larg, përtej çdo caku të politikës së ulët ditore dhe këtu nuk është më fjala thjeshtë për llafet e një aktori të papërgjegjshëm!

Sot u shprehim të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen tonë, profesoreshë Najada Çomos e të gjithë skuadrës së saj shembullore, duke u përulur me mirënjohje përpara stërmundimit të tyre të përditshëm prej nëntë muajsh me radhë, si edhe duke u thënë që historia e mjekësisë shqiptare do të flasë për ta kur Lulëzim Bashës e xhagajdurëve të tjerë të botës mizerabël të shpifjeve e të thashethemeve, t’u jetë harruar emri, nami e nishani!”, ka shkruar Veliaj.

The post Erion Veliaj: Nesër kryeministri do t’i drejtohet shqiptarëve për akuzat e Bashës appeared first on Lajme.al.


Share

Komente