Ervin Bushati propozim publik Ramës: 3 reformat që duhet të ndërmarrësh urgjentisht

Shpërndaje lajmin

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania, se reforma në drejtësi është meritë e qeverisë Rama që do kohën e vet të japë frutet e duhura.
Bushati u shpreh se janë 3 reforma të tjera të rëndësishme, që sipas tij duhet të ndërmerren sa më shpejt nga qeveria Rama: reforma e financave publike, tregu kapital dhe vetingu në administratën e lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *