“Është gjallë …”, momenti kur qytetarët kërkojnë të shpëtojnë shqiptarin (PAMJE TË RËNDA)

0
Shpërndaje lajmin

Kanë dalë pamje të reja nga momenti i ekzekutimit të 53-vjeccarit shqiptar Aranir Rizaj, i cili u qëllua me 9 plumba në Guajakili të Ekuadorit.

Guayaquil , se confirma que el ciudadano que murió tras ser víctima de sicarios en los exteriores del hospital Luis Vernaza era de nacionalidad Albanesa .. pic.twitter.com/hRUxuwN372
— Noticias Virales (@NotiViralesEc) November 10, 2023

Në pamjet e reja shihet shqiptari i shtrirë në tokë dhe i plagosur, ndërsa një qytetar e mban në krah, ndërsa disa të tjerë tentojnë që të hapin derën e spitalit për ta futur brenda.
Ata dëgjohen duke bërtitur “është gjallë, hapni derën”, në mënyrë që të ndërhyjnë mjekët për ta ndihmuar, por dera nuk hapet deri në momentin që vjen një efektiv policie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *