EURO 2020/ Danimark – Belgjikë, formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Belgjika do të ketë përballë Danimarkën në kuadër të ndeshjes së dytë të Grupit B.

Në përballjet kokë më kokë në fakt Danimarka ka avantazhin ndaj Belgjikës.

Kombëtaret gjithsej kanë luajtur pesë herë, ku prej tyre Danimarka ka triumfuar tri herë dhe Belgjika dy herë. Gjatë këtyre pesë takimeve, Danimarka kishte shënuar 10 gola dhe Belgjika tetë.

Gjyqtari holandez, Bjorn Kuipers do ta drejtojë këtë takim.

Kjo është paraqitja e nëntë e Danimarkës në Kampionatin Evropian, por vetëm e dyta në katër të fundit. Ata u eliminuan në fazën e grupeve në “Euro 2012”, duke përfunduar të tretët në grup.

Formacionet zyrtare:


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *