EURO 2020/ Danimarkë – Belgjikë, 45 minutat e para mbyllen me këtë rezultat (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

 

Ka mbaruar pjesa e parë mes Danimarkës dhe Belgjikës me avantazhin minimal të danezëve.

Ndeshja u zhbllokua shumë shpejt, pas një gabim nga mbrojtje belge u kthye ne gol nga Poulsen që në minutën e 2’.

Në minutën e 10’ ashtu sic ishte paralajmëruar, ndeshja u ndalua në nder të Eriksen.

Edhe pse Belgjika tentoi në disa mënyra, Danimarka duket një skuadër tjetër nga ajo me Finlandën. /albeu.com/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *