EURO 2020/ Suedi – Ukrainë, ky është shpallur lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Share

Ukraina ka arritur për herë të parë në çerekfinale të Kampionatit Evropian, ku në ndeshjen e ardhshme do të përballet me Anglinë.

Ukrainasit arritën të shënojnë gol në sekondat e fundit, përkatësisht në min 122′ të vazhdimeve për të siguruar një biletë në çerekfinale.

Zinchenko pas paraqitjes fantastike ndaj Suedisë, me kontributin e tij në fushë arriti t’i ndihmojë skuadrës së tij për ta shkruar historinë.

Në fakt, Zinchenko shënoi golin e parë dhe asistoi në golin e fitores në min 121′.

Ai është shpallë lojtari i ndeshjes nga UEFA.

Komento

Recent Posts

  • Bota
  • Koronavirusi: çast pas çasti
  • lajme

Shteti që po hyn në bllokadë 1 mujore për shkak të Covid-19

2 mins ago
  • atalanta
  • Champions
  • Man United
  • Ronaldo
  • Sport

Ronaldo bën heroin dhe ngjit në krye Man United (VIDEO)

1 hour ago