Europa League, Allegri: Shumë pasime të gabuara, por jam i lumtur për fitoren

Shpërndaje lajmin

Allegri mund t’i buzëqeshë suksesit të arritur në shtëpi nga skuadra e tij përballë Freiburgut në ndeshjen e vlefshme për raundin e parë të 1/16 në Europa League. Pas përfundimit të sfidëd, tekniku italian ka bërë komentin e tij.
“Sonte luajtëm një lojë të mirë, me intensitet të madh dhe teknikë të mirë. Rrezikuam të na barazonin, por për fatin tonë të mirë goli u anullua, por ne bëmë shumë pasime të gabuara gjatë ndeshjes. Duhet të përmirësohemi, sepse koha është thelbësore, përndryshe të tjetërt do të kthehen.
Nuk do të jetë e lehtë në Freiburg, por ajo që më bën të mendoj pozitivisht është se ne kemi krijuar shumë dhe ata do të na japin hapësirë atje. Duhet t’i shfrytëzojmë të gjitha mundësitë”, është shprehur Allegri./ h.ll/abcews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *